Skip to content

PVC Pencere Avantajları | Neden PVC pencere

passivhaus pasifev pencereleri villa Agaoglu Egepen Deceuninck Gealan PVC pencere kapi sistemleri

PVC pencerelerin avantajları nelerdir?

PVC Pencereler enerji verimliliğinde bir numaradır.

Pvc pencere avantajları , özellikle alüminyum veya ahşap pencerelerle karşılaştırıldığında PVC Pencere yalıtım değeri en iyi üründür, bu nedenle enerji ve ısıtma maliyetlerini düşürebilirler. Özellikle Pasif ev standardında PVC pencere kullanıldığında çok yüksek enerji tasarrufu potansiyeli bulunmaktadır. Günümüzde, pasif ev pencereleri son teknoloji ürünü PVC profillerimiz ve üçlü cam kullanılarak verimli ve düşük maliyetle üretilebilir. (λPVC= 0,16 W/mK, λALUMİNYUM= 200 W/mK, λAHŞAP= 0,20 W/mK).

PVC Pencerelerin maliyet/fayda oranı çok yüksektir.

PVC pencereler hem ilk satın almada hem de ürün ömrü boyuca net maliyet avantajı sağlar. Ahşap pencereler PVC pencerelerden yaklaşık % 20-50 daha pahalıdır, Alüminyum pencereler ise en pahalı alternatif olarak % 30-70 daha fazla maliyetlidir. Yüksek enerji tasarrufu potansiyeli ve 50 yılı aşkın hizmet ömrü boyunca asgari bakımı temel alarak, kısa ve uzun vadede en ekonomik alternatiftir.

PVC pencerelerin bakımı kolaydır.

Yüksek kaliteli PVC pencereler az bakım gerektirir ve bakımı son derece kolaydır. Öte yandan, ahşap pencereler her iki yılda bir verniklenmeli ve her 5 yılda bir boyanmalıdır. Son teknoloji PVC hammaddeleri, her türlü hava koşullarına karşı çok dayanıklıdır. Pürüzsüz Pencere çerçevelerini temizlemek için ağartıcı içermeyen bulaşık yıkama sıvısı yeterlidir.

PVC pencereler son derece sağlamdır

PVC pencereler ahşaptan yapılmış pencerelere göre uzun ömürlüdür. Yüksek
kaliteli PVC pencerelerimiz ,bozulma direnci ve işlevsellik seviyeleri ile yıllarca ilk günkü performansını korur. 50 yıl’dan fazla piyasa deneyimine dayanarak, PVC pencereler mülkünüzün değerini korumak açısından mükemmel bir yatırımdır.

PVC pencereler son derece sağlamdır

PVC Pencerelerin aşınma direnci yüksek, diğer alternatiflere göre hafif, mekanik mukavemeti oldukça iyidir.
Kesilebilir, şekillendirilebilir, kaynaklanabilir ve çeşitli şekillerde kolayca birleştirilebilir. Hafifliği taşıma ve montaj zorluklarını azaltır.

PVC pencereler güvenlidir.

PVC toksik değildir. Yarım asrı aşkın bir süredir kullanılmakta olan güvenli bir materyaldir. Aynı zamanda dünyanın en çok araştırılan ve iyice test edilen hammaddelerinden biridir. Hem kullanılan ürünler hem de uygulamalar için, güvenlik ve sağlık olarak tüm uluslararası standartlara uygundur.

PVC pencereler yangına dayanıklıdır.

PVC pencereler binalarda kullanılan diğer plastik, ahşap, tekstil vb. organik maddeler gibi, yangına maruz kaldığında yanacaktır. Ancak PVC pencereler kendiliğinden söner, yani ateş kaynağı çekilirse yanmayı bırakırlar. Yüksek klor içeriğinden dolayı, PVC pencereler yangın güvenliği özelliklerine sahiptir. Alevlenmesi zordur, ısı üretimi nispeten düşüktür.

PVC pencereler yangına dayanıklıdır.

PVC pencereler % 100 geri dönüştürülebilir ve bu nedenle kaynak tasarrufu sağlar. Dünyanın tüm gaz ve petrol rezervlerinin % 40’ı ısıtma ve binalara enerji tedarikinde, sadece % 4’ü her türlü PVC hammaddesi için ve bu oranın yanlızca % 1’lik kısmı plastik pencere üretimine kullanılmaktadır. Geri dönüşümlü olmasının yanı sıra, PVC profillerin üretimi esnasında düşük kirlilik seviyeleri, ekolojik dengeye ahşap ve aluminyuma göre daha az zarar vermekte, çevrenin korunmasına katkıda bulunmaktadır. PVC pencereler ahşap pencerelerden çok daha dayanıklıdır ve üretim sürecinde, önemli ölçüde daha az enerji tüketirler. PVC içeriği parçalanabilir ve granüller tekrar üretilmek üzere işlenebilir, en az yedi kez tekrar geri dönüştürülebilir. (PVC pencere profilinin karbon ayak izi 248,8 kg CO2, Alüminyum pencere profilinin karbon ayak izi ise 485,9 kg CO2)